آشنایی با قطعات لبتاپ توضیح و نحوه استفاده از آنپروژه پایانی مهندسی کامپیوتر

آشنایی با قطعات لبتاپ توضیح و نحوه استفاده از آنپروژه پایانی مهندسی کامپیوتر

آشنایی با قطعات لبتاپ -توضیح و نحوه استفاده از آن.پروژه پایانی مهندسی کامپیوتر

"آشنایی با قطعات لبتاپ توضیح و نحوه استفاده از آن.پروژه پایانی مهندسی کامپیوتر آشنایی با قطعات لبتاپ -توضیح و نحوه استفاده از آن.پروژه پایانی مهندسی کامپیوتر لبتاپ قطعات "

فرمت فایل:(word) تعداد صفحات:33 صفحه بخشی از متن:مروزه فناوری اطلاعات نقش ویژه و عمده ای در پیش برد اهداف سازمانها و شرکت ها دارد. فناوری اطلاعات با قرار دادن انبوهی از اطلاعات مختلف در اختیار منابع مختلف در ادارات و شرکت ها تاثیر مهمی بر تصمیم گیری ها و عملکرد آنها دارد. به گونه ای که بروز هرگونه مشکل و ایراد در عملکرد واحد انفورماتیک منجر به از کار افتادن بخش های مختلف سازمانی خواهد شد.آشنایی با قطعات لپ تاپکاربرانی که لپ تاپ دارند نمی توانند قطعات داخل لپ تاپ خود را مشاهده کنند، و از نزدیک...

آشنایی با قطعات لبتاپ -توضیح و نحوه استفاده از آن.پروژه پایانی مهندسی کامپیوتر

فرمت فایل:(word) تعداد صفحات:33 صفحه

 

بخشی از متن:

مروزه فناوری اطلاعات نقش ویژه و عمده ای در پیش برد اهداف سازمانها و شرکت ها دارد. فناوری اطلاعات با قرار دادن انبوهی از اطلاعات مختلف در اختیار منابع مختلف در ادارات و شرکت ها تاثیر مهمی بر تصمیم گیری ها و عملکرد آنها دارد. به گونه ای که بروز هرگونه مشکل و ایراد در عملکرد واحد انفورماتیک منجر به از کار افتادن بخش های مختلف سازمانی خواهد شد.

آشنایی با قطعات لپ تاپ

کاربرانی که لپ تاپ دارند نمی توانند قطعات داخل لپ تاپ خود را مشاهده کنند، و از نزدیک ببینند که لپ تاپشان چه قطعاتی دارد و این قطعات چطور به هم متصل شده اند (به دلیل اینکه باز کردن لپتاپ به سادگی باز کردن کیس کامپیوتر نیست. 

در این مقاله، تمام مواردی که نیاز است هر کاربر در مورد لپ تاپش بداند را برای شما جمع آوری کرده ایم.

Mother board چیست؟

مادربرد اصلی ترین بخش یک رایانه به شمار میرود و کار آن کنترل کردن پردازشگر مرکزی و ارتباط دادن آن با قسمتهای دیگر است. خود پردازشگر با هیج کدام از ابزار آلات بیرونی ارتباط مستقیم ندارد و همان طور که از اسمش پیداست تنها یک پردازنده است. از مهمترین وظایف مادربرد ارتباط بین قطعات مختلف کامپیوتر است و شاه راههای مادربرد (BUS) پل حیاتی انتقال داده هاب ین قطعات هستند.

CPU چیست؟

پردازنده یا واحد پردازش مرکزی (Central Processor Unit) مغز متفکر کامپیوتر است. اين قطعه وظایف مهمی از قبیل عملکرد های ریاضی، منطقی، مقایسه ای و محاسبه های مربوط به آدرس دهی در کامپیوتر را به عهده دارد. CPU مهم ترین تراشه بر روی برد اصلی هر کامپيوتر می باشد و مديريت کليه مراحل پردازش داده ها را به عهده دارد. اين قطعه به صورت مستقيم و يا غير مسقيم ساير قطعات روی برد اصلی و ساير قسمتهاي کامپيوتر را نظارت و مقداردهی می کند. درحال حاضر به جهت پيشرفت تکنولوژی و علم نانو دانشمندان توانسته اند 2 يا چند هسته CPU را در همان مقياس طراحی کنند. با اين کار امکان پردازش موازی ميان هسته های CPU امکان پذير می شود.

FSB چيست؟

گذرگاه جلويی، که گذرگاه بين رم و پردازشگر ميباشد. به وسيله اين گذرگاه پردازنده به پل شمالی متصل می گردد که در واقع اين بخش شامل گذرگاه RAM،PCI،AGP ميباشد. FSB مثل يک بزرگراه است، که هر چه عريض تر باشد عبور اطلاعات راحت تر است و انتقال اطلاعات با سرعت بيشتری ميان CPU و RAM صورت ميگرد. (این سرعت بر حسب فرکانس اندازه گيری می شود)

 Clock Speed

مدت زمانی که طول ميکشد تا CPU يک دستور را پردازش کند را کلاک می گويند. واحد سرعت CPU هرتز می باشد (معمولا سرعت CPU ها به صورت مگاهرتز يا گيگاهرتز بیان میشود). یک مگاهرتز يعنی اينکه CPU ميتواند 1 ميليون دستور را در يک ثانيه پردازش کند، و یک گيگاهرتز يعنی اينکه CPU ميتواند 1 ميليارد دستور را در يک ثانيه پردازش کند. امروزه همه CPU ها قابليت پردازش ميلياردی دارند و CPU هايی که واحدشان مگا ميباشد کنار رفته اند.

 

کش يا حافظه نهان

برای اينکه از حداکثر سرعت CPU استفاده شود بايد سرعت رسيدن اطلاعات به همان اندازه باشد، ولی در حقيقت سرعت CPU خيلی بيشتر از سرعت RAM است. به همين دليل CPU مدت زمان زيادی را بايد منتظر بماند تا اطلاعات را از RAM دريافت کند. برای کاهش اين مدت انتظار و افزايش سرعت سيستم حافظه کش را در CPU قرار داده اند.

وظيفه کش (Cache) ذخيره دستورات و فرمان های کاربر است. و از آنجايی که سرعت کش با CPU يکسان ميباشد اطلاعات فورا به CPU ميرسد و ديگر نيازی به فراخوانی اطلاعات از RAM نیست. البته اگر بعضی از اطلاعات خواسته شده در کش نباشد بايد اين اطلاعات از RAM فراخوانی شود و دوباره CPU بيکار ميماند و با کاهش سرعت مواجه می شود. که برای حل اين مشکل دوباره کش اضافه میکنند. به همين دليل هر چه حافظه  کش بزرگ تر باشد سرعت هم بيشتر ميشود.محصولات مرتبط:
 • پاورپوینت در مورد سازمان و قوانین آموزش و پرورش ايران
 • پاورپوینت در مورد میکروسکوپ نوری
 • پاورپوینت در مورد سيستم هاي انرژي الکتريکي-حفاظت سيستم هاي توزيع
 • انواع بیمه و اصول وقوانین کلی وجامع انها
 • نمونه سوالات پیک اولی مخصوص کلاس اولی ها
 • پاورپوینت درمورد شناخت ویروسهای کامپیوتری.پروژه پایانی مهندسی کامپیوتر تمام گرایشها
 • تحقیق درباره پستهای انتقال وتوزیع برق و مهمترین سوالات همراه با جوابهای آزمون استخدامی اپراتوری پستهای انتقال
 • پروژ کار آفرینی در موردشرکت بسته بندی حبوبات و خشکبار
 • پاورپوینت در مورد تجهیزات ایمنی و انتخاب تجهیزات حفاظت فردی در کارگاهها و محیطهای صنعتی
 • پاورپوینت در مورد سیستم اطلاعات مدیریت پیشرفته
 • پاورپوینت در مورد فرآیند مهندسی مجدد کسب و کار BPR Business Process Reengineering
 • پاورپوینت در مورد مباني تحقيق در عمليات
 • پاورپوینت در مورد عیوب ومشکلات در مبدلها
 • پاورپوینت در مورد مهارت کنترل خشم